Kodėl verta auginti sidabražoles?

Sode norisi žiedų, o vietos nedaug? Tokiu atveju reikėtų atsargiau rinktis augalus. Pavyzdžiui, žydinčios alyvos be galo gražu, tačiau po poros savaičių grožio lieka tik didelis žalias (ir gana nuobodus) krūmas. Jeigu sklype nėra vietos krūvai skirtingu laiku žydinčių krūmų, mus gelbsti krūminės sidabražolės!

Trumpai apie sidabražoles
Krūminės sidabražolės dar vadinamos sidabrakrūmiais (taip šiek tiek logiškiau, ar ne? 🙂 ). Tai nereiklūs krūmai, užaugantys iki 0,6-1,5 m aukščio. Krūmo dydis priklauso nuo veislės – yra stambių rutuliškų krūmų, yra ir žemaūgių pagalvės formos krūmelių. Sidabražolės labiausiai mėgsta vidutinio drėgnumo laidžius dirvožemius. Gausiausiai žydi saulėtoje vietoje, tačiau veisles raudonais, oranžiniais, rožiniais žiedais geriau sodinti į dalinę paūksmę (per karščius jų žiedai saulėkaitoje nublunka). Atsparios šalčiams, sausroms, kenkėjams. Priežiūra – nepamiršti atjauninti krūmo (iškirpti pasenusias šakas), tuomet krūmas kur kas ilgiau atrodys dekoratyviai ir sveikai.
O štai ir geriausia sidabražolių savybė: gausūs žiedai. Įvairių spalvų, įvairių dydžių. Pradėjusi žydėti birželio mėnesį, negali sustoti iki pat rudens šalčių. Ar gali būti geriau? 🙂

Pritaikymas:
Sidabražolės puikiai tiks gėlyne, alpinariume. Žemesnės veislės gali augti ir kapinėse – krūmai nebijo trumpalaikių sausrų. Savo spalvomis sidabražolės puikiai papildo augalų kompozicijas. Žemaūges veisles galima sodinti į žemą laisvą ar šiek tiek karpomą gyvatvorę (bordiūrą), aukštaūgės puikiai tiks ir vidutinio aukščio laisvai ar kiek karpomai gyvatvorei. Sodinti jas reikėtų 0,5-1 m atstumu (žemaūgių veislių sodinukai sodinami tankiau, aukštaūgių – rečiau). Taip pat puikiai atrodo ir eilėmis sodinami krūmai, pavyzdžiui, kas 1,5 metro susodintos ir rutuliu suformuotos žydinčios sidabražolės. Yra tekę matyti ir puikiai atrodantį didelį sidabražolės krūmą, suformuotą debesėliais.

Sodinukai mūsų – fantazija Jūsų! Medelyne galite rasti šias veisles:
‘Goldfinger’ – iki 0,8 m aukščio krūmas stambiais geltonais žiedais.
‘Hopley’s Orange‘ – iki 0,8 m aukščio krūmelis oranžiniais žiedais.
‘Primrose Beauty‘ – iki 1,2 m aukščio krūmas kreminiais žiedais ir pilkšvais lapais.
‘Abbotswood‘ – iki 1 m aukščio krūmas baltais žiedais.
‘Princess‘ – iki 0,7 m aukščio krūmelis rožiniais žiedais.
‘Red Robin‘ – iki 0,7 m aukščio krūmelis raudonais žiedais.

Be krūminių sidabražolių dar galime pasiūlyti ir triskiautę sidabražolę ‘Nuuk’. Tai visžaliu kilimu augantis augalas, žydintis kukliais baltais žiedais. Šalčiui ji visiškai atspari – ši sidabražolė auga ir Grenlandijoje!

Parašykite komentarą