Kaip medelyne atsiranda augalai?

Dažnai klausiate, kaip dauginame augalus. Dar dažniau klausiate, ar patys dauginame augalus. Trumpai atsakysime į šiuos klausimus ir pasidalinsime savo darbų akimirkomis.

1. Pirmiausia pasiruošiame šiltnamius, kuriuose naujieji augalai šaknysis. Lengvam šešėliui sukurti juos uždengiame tinklu. Šiltnamiuose įrengta rūko sistema ne tik švelniai laisto, bet ir vėsina orą karštą vasarą. Į šiltnamius sunešame paletes su specialiu substratu ir gerai palaistome.

. Nuo motininių augalų kerpame šakeles, jas vėliau smulkiname į gyvašakes. Geriausiai prigyja šakelės, paimtos nuo jaunų, stiprių augalų pietinės pusės. Visada gyvašakę darome su „pėdele“.

3. Paruoštas gyvašakes smeigiame į drėgną substratą. Kiekvienas naujas augalas turės pakankamai vietos šaknims.

4. Pavasarį susmeigtos šakelės per vasarą leidžia šakneles. Kai kurios rūšys prigyja labai gerai, kitos sunkiau. Yra ir tokių rūšių ar veislių, kurių pavyksta padauginti tik keletą vienetų.

5. Vėlyvą rudenį ir žiemą naujieji augalai praleidžia lauke. Tokiems gležniems augalams tai didelis išbandymas, tačiau labai jautrių augalų tiesiog nedauginame. Taigi, nuo žiemos šalčių nukenčia tik nedaugelis.

6. Pavasarį tokie mažyliai iškeliauja į didesnius vazonus. Juose augalai dar paaugs 1-2 metus, o mažiausios eglutės gal ir 3 metus. Taigi, pas Jus keliauja mažiausiai 2-4 metų amžiaus augalai. Tai reiškia, kad jie vazonuose nepridengti žiemojo tiek pat žiemų ir nenušalo. 🙂

Parašykite komentarą