Kuo puošimės Kalėdoms?

Štai ir žiema! Atėjo daugiau su lietum nei su šalčiais, bet tai visai nereiškia, kad negalima pradėti kurti žiemiškos šventinės nuotaikos. Nežinau, kaip pasiruošimas vyksta Jūsų namuose. Galbūt jau seniai stovi papuošta eglutė, gal ją puošiate tik Kūčių dieną. Gal kiekvienais metais statote tradiciškai tokią pat eglutę, gal kasmet ieškote ko nors naujo. Gal puošiate kvepiančią paprastą miško eglę, gal dirbtinę, o gal pušį? Kiekvienam vis savo, todėl čia ir apžvelgsime skirtingus, gal kiek netradicinius Kalėdinių eglučių variantus.

Natūralumas laimi!
Vis daugiau kalbama apie ekologiją, natūralumą, paprastumą. Tai atsispindi ir Kalėdinių medelių pasirinkime. Gana dažnai nenorima kirsti eglutės, todėl pasirenkama eglės šaka. Galima rinktis nedideles šakeles – jos neužims daug vietos, arba rasti stambią, įspūdingą šaką, kuri atrodys nė kiek ne kukliau už visą eglę. Jei rinksitės kėnio šakas, galite jas pasilikti kur kas ilgiau nei iki Trijų Karalių. Pernai mano kėnių puokštė žaliavo nuo Kalėdų iki Velykų!

Dar viena išeitis, jei nesinori kirstos eglutės – medelis vazone. Pastaruoju metu greitai populiarėjantis sprendimas. Ir kaip nepopuliarės – vazone eglutė gyva, ne pamerkta, nebarsto spyglių, o po Kalėdų gali keliauti į lauką ir augti daug daug metų! Ne visada laukan išnešta eglutė prigyja – turi būti geros šaknys, o prieš išnešant į lauką, reikia ją kelias dienas pratinti prie šalčio. Tiesa, pastaraisiais metais po švenčių vis dar būna rudeniški orai, tai net ir pratinimo nereikia.

Kai vieni ieško tobulų formų eglutės, kiti džiaugiasi natūralumu ir renkasi asimetriškus, „negražius“ medelius, kurie atrodo kaip gamtoje – ne visada augę idealiose sąlygose, galbūt kokio elnio pagraužti, gal kito medelio pastelbti. Ko gero, labiausiai su tokiais medeliais draugauja minimalistinio, modernaus interjero stiliaus gerbėjai. Kuklūs medeliai, kuklūs Kalėdiniai žaisliukai tarsi primena, kad Kalėdos visai neturi būti pompastiškos.

Jei maža vietos

Galbūt norisi daugiau puošmenų nei vienos eglės? Arba namuose niekaip nėra vietos didelei eglei? Išeičių juk visada yra. Viena jų – žemaūgės eglutės vazonėlyje. Jas galima statyti ant palangės, ant stalo, ant žemės ar dovanoti artimiesiems. Geriausia tai, kad po švenčių galite sodinti lauke ir džiaugtis dar daug metų! Galima rinktis žalią ‘Conica‘, melsvą ‘Sander‘s Blue‘ arba ‘Rainbow‘s End‘ gelsvais galiukais.

O gal ne eglė?

Vienomis kalbomis vadiname Kalėdų eglute, kitomis – Kalėdų medeliu. Galbūt galima rinktis ne eglę? Turiu omeny augalus, net nepanašius į eglę – kėniai, pocūgės nesiskaito. 🙂 Kodėl gi ne? Štai keli pavyzdžiai, kaip kadagys, kedras ir netgi tuja gali tapti netradiciniu Kalėdų medeliu. Fantazijai ribų nėra!

Jei vasarą galime balkonuose ar ant lauko palangių auginti žydinčias gėles, kodėl žiemos metu jų nepakeitus spalvingais spygliuočiais? Bus grožis nuo rudens iki pavasario, ne tik per Kalėdas! Reikėtų rinktis žemaūgius, šalčiui atsparius augalus. Šiuo klausimu būtinai patarsime. Nuotraukose tujos ‘Rheingold’kadagys ‘Blue Star‘, eglutės ‘Conica’ ir tujos ‘Smaragd’.

O kokią eglutę renkatės Jūs? Skarotą eglę, natūralų medelį, mažutę eglutę ant stalo? Aš tikriausiai puošiu kadagį vazone. 🙂

Kur įsigyti?

Kirstomis dygiosiomis eglėmis, žemaūgėmis eglutėmis, netradiciniais medeliais (kadagiais, tujomis, pušimis…), spygliuočiais balkonams, kėnio šakomis pasirūpinsime mes. Kreipkitės – rasim gražiausias puošmenas. 😉

Įvairių rūšių didelių kirstų eglių ir kėnių, eglučių ir kėnių vazonuose galite rasti pas E. ir A. Mačius. Galima pasiklysti, kiek skirtingų ir vienodai gražių pasirinkimų!

Nuotraukos iš čia:
1.
http://www.charlysstyleoflife.blogspot.lt/
2.
http://www.sosoftsunday.com/
3.
http://stylizimoblog.com/
4.
http://birchandbird.com/calm-bright-a-church-conversion
5.
http://www.bylisette.no/2011/12/nibs-juleutfordring/
6.
http://www.nohomewithoutyou.com/2013/12/new-use-for-biowaste-bag-kompostipussi-koristekayttoon/
7.
http://www.planete-deco.fr/2014/11/20/un-noel-tres-simple-au-danemark/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=un-noel-tres-simple-au-danemark
8.
http://alicelanehome.com/blog/
9.
http://www.hgtv.com/design/decorating/design-101/outdoor-christmas-decorating-ideas-pictures
10.
http://www.remodelista.com/posts/trending-on-gardenista-top-5-posts-this-week-deck-the-halls-edition
11.
http://betweenyouandmeblog.com/holiday-house-walk-2014-with-jenn-rizzo/
12. 
http://www.bhg.com/christmas/ornaments/decorating-with-christmas-ornaments/#page=6
13.
http://www.bhg.com/christmas/outdoor-decorations/outdoor-holiday-decorating-ideas/#page=5
14. 
http://www.frenchcountrycottage.net/2013/12/adding-holiday-in-hurry.html
15.
http://www.bloglovin.com/blogs/coco-lapine-3695635?post=1945642495&blog=3695635&frame_type=a&viewer=true
16.
http://dreamywhites.blogspot.lt/2012/12/hello-last-week-i-listed-few-of-our.html
17.
http://www.seasons.nl/2014/wonen/vliegende-den/
18. 
http://ellesappelleblog.blogspot.lt/2013/12/feeling-festive.html
19.
http://www.apartmenttherapy.com/small-space-solutions-5-lastminute-creative-christmas-trees-for-tiny-homes-198102
20.
http://www.decouvrirdesign.com/tendances/deco-noel-2014-idees-pour-une-decoration-tendance-pour-les-fetes/
21.
http://www.motherearthnews.com/nature-and-environment/live-christmas-tree-zb0z1307zsor.aspx
22.
http://www.desdemyventana.es/2010/12/o-christmas-tree.html

Parašykite komentarą