Rudens gražiausieji

Vieni augalai gražiausi pavasarį, kiti vasarą, o kai kurie gražūs visus metus. O kurie gražiausi rudenį? Rudeniniam sodinimo sezonui įsibėgėjus siūlome pasidomėti augalais, kurie būtent rudenį atskleidžia savo gražiausias spalvas.

Krūminės sidabražolės
Šie nedideli krūmai žydi jau nuo vasaros pradžios. Deja, per karščius žiedų spalvos išblunka, o patys augalai paskęsta tarp gėlių ir kitų žydinčių augalų. Rudenėjant žydinčių augalų mažėja, o sidabražolių spalvos atsigauna. Jos gausiai žydi iki pat didesnių šalčių ir puikiai išsiskiria iš kitų augalų.
Siūlome veisles ‘Primrose Beauty‘, ‘Princess‘, ‘Mount Everest‘, ‘Hopley‘s Orange‘, ‘Red Robin‘, ‘Abbotswood‘ ir ‘Goldfinger‘.

Tunbergo raugerškiai ‘Erecta‘ ir ‘Powwow‘
Yra daug spalvingų raugerškio veislių, tačiau ne visos rudenį keičia lapų spalvą. ‘Erecta‘ lapai žali, o rudeniop tampa oranžiniai ar rausvi. Be to, jis gausiai veda raudonas uogas. ‘Powwow‘ lapai žali su baltomis dėmelėmis. Ankstyvą rudenį dėmelės tampa rožinės, o vėliau parausta ir visi lapai.

Baltoji eglė ‘Rainbow‘s End‘
Jau nuo vasaros vidurio ši eglutė džiugina geltonais ūgliukais. Rudenį šie dar paryškėja. Nykiomis rudens dienomis šviesus augalas pagyvina jau spalvas prarandančias kompozicijas.

Vakarinės tujos
Kai kurios tujų veislės spalvos nekeičia, kai kurios keičia nežymiai. Tačiau yra keletas veislių, kurios tik rudenį nusidažo gražiausiai. Nors ‘Rheingold‘ ryški visus metus, tik šaltuoju metų laiku ji įgyja savo išskirtinę ryškią spalvą – iš geltonos tampa oranžine. ‘Ericoides‘ vasarą būna žalia, o rudenį įgauna kiek violetinį ar varinį atspalvį.

Kryžmiškoji mikrobiota
Vasarą sodriai žalia, o vėlyvą rudenį tampa kiek violetinės, bronzinės spalvos.

Rudens gražiausieji

Rudens gražiausieji

Rudens gražiausieji