Paragaukite vasaros!

 

Niekada nejaučiau daug simpatijų šeivamedžiams. Patrynus lapus jie skleidžia gana erzinantį kvapą. Na, bet spalvingi lapai, didelės smulkučių žiedų, o vėliau uogų kekės atperka kvapus. Rudenį uogų pilnas krūmas tampa mėgstamiausia paukščių lesykla. Tik pernai sužinojome, kad galima iš juoduogio šeivamedžio žiedų virti sirupą. Pasaulyje jis nėra naujiena, gal tik pas mus dar rečiau vartojamas. Šiemet pabandėme ir šeivamedis iškart tapo mėgstamiausiu krūmu!

Jeigu reikėtų apibūdinti vasarą skoniu, pasakyčiau braškių ir šeivamedžių sirupo skonio :) Kai karšta, sirupą geriu su ledukais – puikiai atgaivina. Žiemą jį gerti ne tik skanu, bet ir sveika – jis stiprina imunitetą, padeda nuo peršalimo, kosulio. Be to, tamsiais žiemos vakarais tikrai primins vasarą.

Sirupui virti reikės:

  • 20-40 šeivamedžio  žiedynų
  • 1 kg cukraus
  • 1 l vandens
  • 1 citrinos sulčių arba 20 g. citrinos rūgšties

Kaip ir ką daryti rasite čia: http://www.neringa-blogas.com/kulinarija/gerimai/seivamedzio-ziedu-sirupas.html

Apie patį augalą

Lietuvoje auga juoduogis ir raudonuogis šeivamedžiai. Jų galima rasti pakelėse, miškuose, šlaituose, dažniau po lapuočiais medžiais. Sirupas verdamas iš juoduogių šeivamedžių žiedų – jų žiedynai skėčio formos. Nebūtina žiedų ieškoti miškuose, galima šeivamedžio dekoratyvią veislę turėti savo sode. Šie augalai auga sparčiai, mėgsta lengvus, derlingus dirvožemius. Veislė ‘Aurea‘ – krūmas aukso geltonumo lapais, ‘Marginata‘ – lapų pakraščiai balti.

Daugiau apie juos:

http://silingumedelynas.lt/preke/juoduogis-seivamedis-marginata/

http://silingumedelynas.lt/preke/juoduogis-seivamedis-aurea/

 

Gero auginimo ir skanaus!

Paragaukite vasaros!

Paragaukite vasaros!

Paragaukite vasaros!