Apie mus

Medelynas – mūsų gyvenimo būdas.

Istorija

Viskas prasidėjo dar 1978 metais, kai sodyboje atsirado pirmieji spygliuočiai. Tuomet dekoratyviųjų augalų pasirinkimas buvo labai nedidelis, todėl ir keletas puskiparisių bei tujų veislių atrodė gana egzotiškai. Sodyboje buvo auginama šiek tiek tujų gyvatvorėms, tačiau jų atvažiavę žmonės vis akimis varstė dar neseniai pasodintus puskiparisius. Tuomet kilo mintis – kodėl neužauginus šių augalų ir kitiems? Taip atsirado pirmieji dauginimo inspektai, sodyboje ėmė daugėti įvairių augalų. Nuo vaikystės tarp augalų augę ir juos prižiūrėti išmokę vaikai užaugo ir nuo dekoratyviųjų augalų auginimo nebeatsitraukė. Nuo 2006 metų ėmėmės ūkį plėsti. Kiekvienais metais medelynas didėja: galime pasiūlyti vis daugiau ir įvairesnių sodinukų, tobuliname auginimo technologijas, auginame motininių augalų parką. Šiuo metu prie medelyno veiklos prisideda visi 6 šeimoje esantys kvalifikuoti dekoratyviųjų augalų specialistai.

Apie medelyną

Medelyne auginame tik atsparius, prie vietinio klimato prisitaikiusius augalus. Sodyboje auga motininiai augalai, nuo kurių padauginame didžiąją dalį savo sodinukų. Dauguma sodinukų auginami vazonuose, taip užtikrinamas lengvas augalo prigijimas. Grunte auga gyvatvorėms skirti augalai: tujos, kukmedžiai, buksmedžiai. Šiuo metu iš spygliuočių daugiausiai turime puskiparisių, kadagių, tujų, eglių rūšių ir veislių. Populiariausi lapuočiai – žydintys krūmai: lanksvos, sidabražolės, deucijos ir kiti. Su mūsų augalais galite susipažinti prekių kataloge.

Turizmas

Medelynas įsikūręs ramioje laukymėje tarp miškų. Kviečiame atvykti ne tik išsirinkti naujų augalų savo sodui, bet ir pabūti gamtoje, pailsėti prie tvenkinių ar miške. Netoliese yra ir keletas turistų lankomų vietų: Arčiausiai yra Didysis šaltinis – vos už kelių minučių kelio pėsčiomis per mišką, Miško muziejus Lekėčių girininkijoje, V. Mašanausko asmeninis kraštotyros muziejus, Šėtijų piliakalnis, Novaraisčio ornitologinis draustinis

Apie mus

Apie mus

Apie mus